TOSFED Yıldızını Arıyor

TOSFED Yıldızını Arıyor 2023 Başlıyor


Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) ve FIAT işbirliği ile düzenlenen TOSFED Yıldızını Arıyor sosyal sorumluluk projesi, bu yıl beşinci kez gerçekleştiriliyor.

Ehliyet sahibi, 30 yaş ve altı gençleri otomobil sporlarına kazandırmayı hedefleyen ve 600 katılım ile sınırlanan projenin elemeleri, TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde yapılacak. Elemeler, 21-22-23-24 Haziran ve 16-17-18-19 Ağustos tarihlerinde iki ayrı grup olarak gerçekleştirilirken, ilk grup kayıt işlemleri 22 Mayıs – 12 Haziran tarihleri arasında, ikinci grup kayıtları da 03 Temmuz-31 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Tüm katılımcıların teorik eğitimlerin ardından Fiat Egea yarış otomobilleri ile zamana karşı yarışacağı elemelerin ardından, 14-15 Eylül tarihlerinde ileri seviye eğitimler ve final elemeleri sonunda en hızlı 10 erkek ve 4 kadın sürücü, hiçbir bedel ödemeden Fiat Egea yarış otomobilleri ile 3 yarışlık 2023 TOSFED Yıldızını Arıyor serisinde, yarışma imkanı bulacaklar.

Bu yıl ayrıca 6 Şubat 2023 tarihinde gerçekleşen depremler nedeniyle Afet Bölgesi ilan edilen Kahramanmaraş, Hatay, Adıyaman, Osmaniye, Gaziantep, Adana, Kilis, Malatya, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Elazığ illerinden başvuracak kişilere yönelik özel bir kategori oluşturuldu. Bu kategoride ilk elemeler için 25 kişi, ikinci elemeler için 25 kişi olmak üzere toplam 50 kişilik bir kontenjan ayrıldı ve bu adayların ulaşım, konaklama ve katılım bedelleri TOSFED tarafından karşılanacak.

TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı yaptığı açıklamada “Bugüne kadar, FIAT’ın desteği ile 1700’ü aşkın genç sürücüyü otomobil sporlarıyla tanıştırdığımız sosyal sorumluluk projemiz TOSFED Yıldızını Arıyor, bu sene de, daha geniş bir kapsam dahilinde düzenleniyor. Kendine güvenen tüm gençlerimizi davet ettiğimiz elemeler ile yeni yetenekleri sporumuza kazandırmaya devam edeceğiz. Ayrıca bu yıl, tüm masraflarını karşılayarak, deprem bölgesinden gelen 50 gencimizin bu projeye ücretsiz şekilde katılmalarını da sağlayacağız.” dedi.

Proje için kayıt işlemleri www.tosfedyildiziniariyor.com sitesi üzerinden online olarak yapılabiliyor.

TOSFED Yıldızını Arıyor
TOSFED Yıldızını Arıyor 2022’de Devam Ediyor
TOSFED Yıldızını Arıyor
TOSFED Yıldızını Arıyor Elemeleri Devam Ediyor
TOSFED Yıldızını Arıyor
TOSFED Yıldızını Arıyor Elemeleri Tamamlandı