Duyurular

TOSFED Körfez Yarış Pisti Genel Özellikleri


TOSFED Körfez Yarış Pisti, Kocaeli’nin Körfez ilçesinde 250.000 m2 alana kurulmuş bir tesistir. Pist, 1.950 km uzunluğunda, 10-12 metre genişliğinde ve saat yönünde dönülecek şekilde tasarlanmıştır. Pistte toplam viraj sayısı sağ 4, sol 5 olmak üzere 9 adet olup maksimum hız ise Türkiye Pist yarışlarında 220 km/h üzerindedir. 22 tane kapalı pit garajını içeren ve genel olarak düz bir yapıya sahip olan pistteki en yüksek boyuna eğim %1’dir. Pist içerisinde ayrıca 950 metre uzunluğunda karting pisti de yer almaktadır. Tesis içinde ayrıca lansman yapılabilecek alanlar, bahçeli bir kafeterya, eğitim salonları gibi olanaklar da mevcuttur.

Saniyenin binde biri hassasiyetinde zaman tutulan TOSFED Körfez Yarış Pisti, zorlu ve teknik yapısı ile yarışmacıların çok sevdiği bir pist olma özelliğini korumaktadır. TOSFED Körfez Yarış Pisti, resmi yarışmalar dışında, pistte hız tutkusunu tatmin etmek için sürüş yapan kişilere de hayat boyu hatıralardan silinmeyecek deneyimler sunmaktadır.


Yarış serileri dışında pistte sürüş yapacak kişiler için de TOSFED Körfez Yarış Pisti, hayat boyu hatıralardan silinmeyecek deneyimler sunmaktadır.
Duyurular
Karting İlk Ayakta Büyük Çekişme
Duyurular
Körfez Pisti’nde Heyecan Doruktaydı
Duyurular
Körfez Yarış Pisti’nde Özel Organizasyonlar- Time Trial