Duyurular

Pistte Son Randevu Körfez’deydi


AVIS 2021 Türkiye Pist Şampiyonası 6. ve son ayak yarışları, 04-05 Aralık tarihlerinde Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü (KOSDER) tarafından TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde düzenlendi. Super ve maxi grup olmak üzere iki ayrı kategoride toplam 20 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen organizasyon kapsamında her iki gün büyük çekişmeye sahne olan yarışlar koşuldu.

Super Grupta Vedat Ali Dalokay Opel Corsa OPC ile her iki yarışı da ilk sırada tamamlamayı başarırken, Ülkü Motorsport takımından Metin Çalışkan ilk yarışı üçüncü, ikinci yarışı  ikinci ve bu sezon yarışmaya başlayan genç sporcu Kerem Kazaz da ilk yarışı ikinci ikinci yarışı üçüncü olarak tamamladı.

Maxi Grupta ise Bitci Racing Team AMS’den İbrahim Okyay ilk yarışın galibi olurken, pazar günü koşulan ikinci yarışta podyumun ikincilik basamağında yer aldı. Aynı takımdan Turgut Konukoğlu ilk yarışı ikinci sırada tamamlarken, pazar günü damalı bayrağın altından ilk geçen isim oldu. İlk yarışın üçüncüsü VW Golf GTI ile Yiğit Eröge olurken, ikinci yarışta Audi TT ile Demir Eröge üçüncülük kupasına uzanan isim oldu. Yarışın takımlar birincisi ise Bitci Racing Team AMS oldu.

Bu yarışın ardından Super Grupta MINI JCW ile Ülkü Motorsport takımından Ümit Ülkü, Maxi Grupta ise Audi RS3 LMS ile Bitci Racing Team AMS’den Turgut Konukoğlu şampiyonluklarını matematiksel olarak garantilemiş oldular. AVIS 2021 Türkiye Pist Şampiyonası puan durumu TOSFED Sportif Kurulu tarafından ilan edildikten sonra resmiyet kazanacak.

Duyurular
Karting İlk Ayakta Büyük Çekişme
Duyurular
Körfez Yarış Pisti’nde Özel Organizasyonlar- Time Trial
Duyurular
Kapı Kapıya Mücadele Körfez’de